Topuklu Ayakkabı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Topuklu Ayakkabı Seçerken

Her kadının dolabında muhakkak yer alan topuklu ayakkabılar, yanlış seçim neticesinde ayaklarda birçok probleme neden olabiliyor. Bu nedenle topuklu ayakkabı seçimi sırasında dikkatli olunması gereken birkaç detay bulunuyor. Tüm bu önemli ayrıntıları yazımızda sizler için derledik. İşte topuklu ayakkabı satın alırken dikkat etmeniz gerekenler…

Ayaklar Bazı Zamanlarda Şişebilir

Sabah yeni uyandığınızda ayaklarınız şiş değildir. Fakat gün boyu yürüyüş yaptığınızda ayaklarınız şişebilir. Bu gibi durumlarda asla topuklu ayakkabı alışverişi yapmamalısınız. Şişkin olmayan ayaklar sizi yanıltır ve olması gerekenden daha farklı numarada bir topuklu ayakkabı satın almış olursunuz. Bu yüzden ayaklarınız daha yorulmamışken ve şişmemişken alışverişe çıkmanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Topuklu Ayakkabı

Topuklu Ayakkabı

Sivri Burunlu Topuklu Ayakkabı Gördünüz mü Kaçmalısınız!

Sivri burunlu olan ayakkabılar her zaman büyük risk taşır. Ayak biçiminizi kolayca bozan bu ayakkabılar sürekli giyilince ayak parmaklarında rahatsız edici bir görünüme sebep olacaktır. Çivi topuğa sahip olan topuklu ayakkabılar ise omurgada ve belde çeşitli hasarlar bırakabilir. Bu ayakkabılar yerine daha kalın ve kısa topuklu bir ayakkabı satın almanızı öneririz. Böylece sağlığınızı da korumuş olursunuz.

Bunları da Unutmayın…

  • Ayağınızdaki en uzun parmak ile ayakkabı arasında yarım santimetre kadarlık bir boşluk kalmasına dikkat etmeniz gerekiyor.
  • Topuklu ayakkabı satın alırken bir ayağınıza değil her iki ayağınıza da ayakkabıyı giydirin. Çünkü ayaklarınızın biri diğerinden daha farklı boyutta olabilir.
  • Ayaklarınızın nefes alabilmesine yardımcı olan malzemelerden üretilmiş topuklu ayakkabıları satın almaya özen gösterin. Bunun sonucunda ayak kokusu ve ter gibi rahatsız edici durumlarla mücadele etmek zorunda kalmamış olacaksınız.
  • Birçok ayakkabıcı ayağınızı sıkan bir ürünle alakalı olarak zamanla açılır dese bile bunun gerçekleşmeme ihtimali hep vardır. Bu konuda dikkatli olun.

Bilhassa kadınların vazgeçilmezleri arasında yer alan topuklu ayakkabılar kısa boylu olan kadınların ilk tercihidir. Genellikle düğünlerde, davetlerde ve özel günlerde ilk akla gelen ayakkabı modeli topuklu olmaktadır. Ancak, topuklu ayakkabı giyerken gününüzün kabusa dönüşmemesi için yukarıda bazı uyarılarda bulunduk.

Yeni yazılarımız takip etmek için bizi Twitter da takip edebilirsiniz.